oneOone Памук Поплин Твил Бела Ткаенина Проверете Фустан Материјал Ткаенина Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

oneOone Памук Поплин Твил Бела Ткаенина Проверете Фустан Материјал Ткаенина Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

DEN 3.33

Достапност

* Материјал : Памук Поплин Твил* Техника : Ткаени Ткаат : Твил. * Број на предиво-40-ти*40-ти Густина : 132*70 * Ширина : 56 Инчи ГСМ : 140 ГСМ. * Карактеристика : средна тежина,Нетранспарентна . * Употреба : Памучна Поплин Диагола може да се користи За Машка Курта, навлаки За Перничиња ,салфетки за Маса покривки За Масни Четвртини снопови итн. * Нега на перење : средно машинско перење, Топло железо, Железо додека е влажно.* За Брендот : one Oone е едношалтер за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали за ткаенина и ексклузивни отпечатоци. Наша цел е да обезбедиме ткаенина со најдобар квалитет од нашата производна единица директно до купувачите, што ги елиминира сите средни мажи да понудат најдобри разумни цени. Ние изворуваме сурова ткаенина од мелниците, ја обработуваме со техники & потоа печатењето се врши со висококвалитетни машини за дигитално печатење. Ние се осигураме дека сјајот и квалитетот на ткаенината треба да се одржуваат во текот на целиот процес, така што може да се постигнат најдобри резултати при употреба.Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба.П. С. Сите Наведени Ткаенини Ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба покрај дворот. Секој редослед на едно печатење над 1 Двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја споменеме најдобрата можна боја на отпечатоците, но сепак, бојата за печатење може да варира според различните поставки за резолуција на мониторот и исто така може да покаже малку поинакви резултати од истите отпечатоци. Избравте : Памучна Поплин Твил (100% Памук) - - - Мери широк 56 инчи (142 см). Твил е ткаенина која се карактеризира со дијагонално ткаење. Памучниот твил е исклучително популарна ткаенина за изградба на капи и друга облека. ГСМ : 140 Гсм Предиво Брои : 40-ти*40-Ти Густина : 132*70. Карактеристика : Средна тежина, Нетранспарентна. Техника : Ткаени Ткаат : Твил. Нега за перење : машинско перење на 30, сушење на тивок оган, пеглање на ниска температура. Памучна Ткаенина Од Поплин Е ткаена ткаенина која е мека и издржлива - идеална за Употреба за Машка Курта, навлаки За Перничиња ,салфетки За Маса покривки За Масни Четвртини Снопови, навлаки за лизгање и апликации за тапацир итн. Продадени во чекори од 1 двор (36" или 91,4 см). Нарачувањето на повеќе дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката