Црниот сусам во Чесапикеј Беј - 14.9oz 3 -вик керамички миризлива свеќа

Црниот сусам во Чесапикеј Беј - 14.9oz 3 -вик керамички миризлива свеќа

DEN 406.40

Достапност

Искусете ја убавината на софистицираната едноставност со меките текстури, смирувачките бои и смислено дизајнираните мириси на нашата минималистичка колекција на заливот Чесапикеј. Заедно, оваа ситно мирисна, бела свеќа со 3 вики, нанесена со природни есенцијални масла и керамички брод со низок профил со мека сатенска завршница создава мирно, релаксирачко чувство. Три фитили произведуваат совршен восок базен и фрлање мирис, правејќи ја оваа свеќа убав подарок за себе или за другите. Белешки за мириси од црн сусам - Топ : Тост кокос, starвезда анасон, кардамон средината : оризово млеко, бело виолетово, француска база на лаванда : сандалово дрво, кашмирско дрво, шлаг ванила. Опис на мирисот - богат и дрвен мирис на црн сусам зачинет со кардамон и омекнат со кашмир и ванила. Семејство на мирис - свежо. Време на горење - 30-40 часа. Капакот од дрво жито додава природен елемент што ја прави оваа свеќа идеален подарок за себе или за другите.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката