Империјал Стерлинг сребрен КТ дијамантски квадратни форма на кластер обетка обетка за мажи

Империјал Стерлинг сребрен КТ дијамантски квадратни форма на кластер обетка обетка за мажи

DEN 1948.32

Достапност

Однесувајте се кон себеси или вашите најблиски на искра на овие обетки од обетки од кластери за дијаманти. Изработени во сребро, овие обетки има кластер на треперливи тркалезни дијаманти, Милграјн поставен во рамка за квадратна форма. Овие обетки обетки се обезбедени со грб на триење. Блескање со 1/8 Ct.T.W. на дијаманти и завршени со светло полиран сјај, овие пенливи обетки од дијаманти обетки се сигурни дека ќе привлечат внимание. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти, што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Спецификација на производот : Димензија на производот : 8,40 mm (должина) x 8,40 mm (ширина) x 2,40 mm (длабочина) тип на обетка : Студија за учење Стил : Кластерско -блокирање Тип : триење на грбни обетки за обетки за метал : Метал Тип : Стерлинг Силверметал чистота : S925 Metal Боја : Спецификација на бел дијамант : Камен Тип : Дијамантдиамонд Тежина : 1/8 Carat Diamond Creation Method : Natural Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2-I3 Diamond Облик : Round Stetting : Milgrain Вклучен во кутијата : Подарок кутија и полирање крпа Империјал S925 Стерлинг Сребрена сребро 1 /8 КТ дијамантски квадратни облици на кластер обетка за обетки за мажи.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката