Филипс Авент Мојата мала сипи купа за мали деца, 7oz, 2-пакет, месеци +, фаза 2, без БПА

Филипс Авент Мојата мала сипи купа за мали деца, 7oz, 2-пакет, месеци +, фаза 2, без БПА

DEN 152.64

Достапност

Оваа Philips Avent SCF751/27 7oz Мојата мала сипи чаша е идеално решение за пиење за растечкото дете. Мекиот, аголен силиконски плус има вграден вентил за пиење без излевање и е дизајниран да им помогне на мали деца да ги земат своите први голтки лесно без премногу да ја наклонуваат главата назад, дозволувајќи му на малиот да развие природна позиција за пиење. Рачките на тренерите се беспрекорно интегрирани во дизајнот на чашата и се таму за да му помогнат на детето да ја држи чашата и да пие самостојно. Овие рачки не се обликувани само за малку раце да се сфатат лесно, тие исто така се дизајнирани за анти-лизгање со меки допир. Мојата мала пипена чаша е направена од бесплатни материјали за БПА и вклучува заштитна капа за хигиена за да ја задржи чашата и нејзината содржина чиста помеѓу употребата. За ваша погодност, овој производ е безбеден микробранова/ машина за миење садови и е компатибилен со сите шишиња и чаши на Филипс Авент (со исклучок на стаклени шишиња и мојата прва голема чаша за деца). Филипс Авент Мојата мала чаша за мали деца, 7oz, 2-пакет, 6 месеци +, фаза 2, без БПА : мека чаша за пили. Рачките на тренерите со меки костец го олеснуваат држењето за бебе. Истурете доказ со вграден во едно парче вентил. Безбеден БПА и машина за миење садови. Измешајте и совпаѓајте ги деловите од шише и чаши од Филипс. Компатибилен со сите шишиња на Филипс Авент (со исклучок на стакло) и чаши (со исклучок на мојата прва голема чаша за деца). 1 меки шипки за измет за потсетување на производи? Предметите што се дел од отповикување се отстранети од страницата и веќе не се достапни за купување. Овие предмети вклучуваат само предмети, а не оние на продавачите на пазарот. Клиентите кои купиле потсетена ставка ќе бидат известени по е -пошта или со писмо испратено на адресата дадена за време на купувањето. За целосни информации за потсетување, одете на потсетување.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката