Трговска марка ликовна уметност 'Отоми мачки vi неутрална' платно уметност од Вероник Чарон

Трговска марка ликовна уметност 'Отоми мачки vi неутрална' платно уметност од Вероник Чарон

DEN 671.84

Достапност

Уметник : Veronique Charrons Ubject : Abstract Style : Орнатиран Glam Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црни, сиви, златни и бели медалјони дизајни на суптилно моделирана крем позадина. Францускиот канадски уметник Вероник Чарон инспирира за нејзините свежи, графички дизајни од околината што ја опкружува нејзината земја во близина на Чарлевоекс, Квебек. Официјалната студија на Вероник се фокусираше на графичката уметност и дизајнот, иако стилот на нејзините уметнички дела е уникатно нејзин. Од мода до цвеќиња, таа ги фаќа своите субјекти користејќи динамична мешавина на текстура, боја и младешка талент. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Францускиот канадски уметник Вероник Чарон инспирира за нејзините свежи, графички дизајни од околината што ја опкружува нејзината земја во близина на Чарлевоекс, Квебек. Официјалната студија на Вероник се фокусираше на графичката уметност и дизајнот, иако стилот на нејзините уметнички дела е уникатно нејзин. Од мода до цвеќиња, таа ги фаќа своите субјекти користејќи динамична мешавина на текстура, боја и младешка талент. - Црна, сива, златна и бела медалјон дизајни на суптилно моделирана крем позадина.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката