Nokian Hakkapeliitta r 195 65r r гума

Nokian Hakkapeliitta r 195 65r r гума

DEN 924.80

Достапност

Nokian Hakkapeliitta R2 е гума што не е проследена, која обезбедува одлична удобност и безбедност на возењето. Одлично е за економски возачи кои сакаат да заштедат на пари за гас, бидејќи има низок отпор на тркалање, што резултира во помала потрошувачка на гориво. И покрај отсуството на столпчиња, се одвива многу добро и на мраз и на снег. Се сече низ длабокиот снег со леснотија и обезбедува супериорен зафат на површините покриени со мраз и снег. Ова е благодарение на честичките од дијамантска тешка зафат во гумите кои го подобруваат својот зафат на мразот. За да се обезбеди максимален контакт со патот е сипите во форма на џеб, лоцирани на блоковите на гуми. И бидејќи снежните гуми се повеќе склони кон планирање на слабината, рамената на гумите се заштитени со остри навлегувачи во форма на триаголник. Обликувана со употреба на остра кристална честичка која функционира како грит во соединението за да се подобри зафат на мразот и снегот. Заглавената шема на сипирање создава повеќе рабови за гризење, додека шарата се флексира во оптимален степен за да му обезбеди на возачот поголем зафат. Остри канџи за зафаќање помеѓу блокадите на шарите за засилен зафат во подлабок снег. FITS : 2016-17 Honda Civic DX 2008 Honda Civic DX-G 2015-19 Chevrolet Cruze L 2006-07 Honda Accord Package Package 2003-05 Honda Accord DX 2013-16 Hyundai Elantra L 2016-17 Volkswagen Jetta Trendline 2020-22 Nissan Versa S 2017-18 Hyundai Elantra Eco 2001-02 Honda Accord Package Package 2014 Volkswagen Jetta Comfort TDI 2021-23 Hyundai Elantra Preferred Hybrid 2019-20 Hyundai Elantra претпочиташе 1998-2000 Honda Accord Ex 2004-09 Mazda 3 I 2012-20 Charverolet Sonic LT lt 2013 Volkswagen Jetta Hybrid Trendline 2012 Volkswagen Jetta Comfortline 2015 Volkswagen Jetta Trendline TDI 2010-11 Volkswagen Jetta Trendline 2012-17 Subaru Impreza Base 2018 Volkswagen Jetta S 2006 Volkswagen jetta Value Edition и повеќе-додадете го вашето возило за нашето вложување.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката