Таблети за прочистување на вода MSR Aquatabs

Таблети за прочистување на вода MSR Aquatabs

DEN 2224.00

Достапност

Таблетите за прочистување на водата Aquatabs брзо и сигурно ја прочистуваат водата за пиење по барање. Тие се ефикасни против вируси, бактерии и цисти на ardардија, обезбедувајќи безбедна вода за пиење за само 30 минути. Идеално за ултралејно патување за патување, тие се исто така одлични за меѓународно патување и домашна употреба за итни случаи. Таблети за прочистување на вода MSR Aquatabs : Ефективни : Одобрена од САД ЕПА; Ефективни против вируси, бактерии и цисти на Giardia (Aquatabs не се ефикасни против Cryptosporidium). Брзо : 30-минутно време на третман. Идеално за : Ultralight Backcountry Travel, меѓународни комплети за патувања и итни случаи. Содржина : 30 индивидуално спакувани таблети по кутија. Третира до 60 L.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката