во. Евроазиски Лин Одење Низ Снегот, Норвешка Уметност Печатење-Џаспер Доест

во. Евроазиски Лин Одење Низ Снегот, Норвешка Уметност Печатење-Џаспер Доест

DEN 1.67

Достапност

нуди илјадници наслови во нашиот прекрасен формат на ликовна уметност гикли. Овие достапни дигитални репродукции се најквалитетни уметнички отпечатоци и платнени отпечатоци достапни на пазарот.Карактеристики музеј квалитет giclee на платно и се протегала на длабоко (1.5 во.) галерија за носилки завиткана со слика огледувана на страничната рака направена Во Сад Како ја Правиме : ние користиме мат финиш архивска ликовна уметност без киселина за сите наши хартиени отпечатоци од гикли, ја печатиме сликата директно на платно од уметничко одделение користејќи архивски мастила за трајност во боја, го следиме нашиот уникатен процес на обложување, при што го запечатуваме мастилото во платното со додавање на јасна заштитна бариера која зачувува и ја штити сликата во нашето готово студио за производство платното се протега и се вклопува На Дрвен Хардвер за Закачување Со прилагодено сечење, исто така, е инсталиран во оваа фаза, правејќи го вашето уметничко дело од платно веднаш подготвено да се дружи од кутијатаспецификацијауметник : џаспер doestsize : 24" x 36"тежина : 9,4 lbs-sku : zx9bntl83719 24 x 36 инчи. Евроазиски Рис Одење Низ Снегот, Норвешка Уметност Печатење-Џаспер Доест.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката