Ekena Millwork 32 H 2'l Fiberthane York Unassembled Balustrade Ride Chit, Style N

Ekena Millwork 32 H 2'l Fiberthane York Unassembled Balustrade Ride Chit, Style N

DEN 1375.84

Достапност

Balustrade е еден од најдобрите архитектонски елементи што постои; И ние дизајниравме апсолутен најдобар производ на Balustrade на пазарот. Нашиот систем за балустрада на Fiberthane® е хибриден систем кој ја користи јачината и издржливоста на фиберглас и јасни детали на полиуретан. Fiberthane® е единствениот систем со мала тежина што може да опфаќа 16 'должина без да има потреба од новост или колона. Не само што е достапен најсилниот систем, туку со нашите загради Quick Install, исто така е најбрз и најлесен за инсталирање. Покрај тоа, се уверивме дека е најисплатливиот систем што ќе го најдете! Комплетот Balustrade содржи (1) горната железница, (1) долна железница, (4) држачи за инсталација на оградата и (4) yorkујорк Балустерс Стил N. Врвните и долните шини со фиберглас нудат неспоредлива јачина и можат да опфаќаат 16 'должина без поддршка. Системите за балустрада на влакна се лесни што ја прават инсталацијата ветре. Одржување бесплатно и непропустливо на природните елементи. Единствените блокови на Балустер ја олеснуваат инсталацијата на скалите. На располагање над 100 дизајни за балстер и големини.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката