Готвење со сет за готвење на не -стилот на емајл од калфалон, црвена боја, црвена

Готвење со сет за готвење на не -стилот на емајл од калфалон, црвена боја, црвена

DEN 1584.00

Достапност

Краток опис не е достапен парчињата во готвењето со калфалон емајл не-столб со 10 парчиња сет за готвење се безбедни за рерна до 400 степени Фаренхајт и може да се користат со гас, електрични или керамички заболувања за дополнителна леснотија на употреба. Готвење со калфалон емајл не-столб со 10 парчиња сет за готвење, црвена : 8 "тава за омлет. 10" тава со омлет. 2 QT тава сос и покријте го. 4 QT тава сос и покријте го. 3 QT SAUTE PAN и COVER. 6 QT резервоар и покритие. Црвен прибор за готвење се карактеризира со порцелански емајл обложена алуминиум за дури и загревање. Внатрешен ентериер за лесно ослободување на храна и побрзо расчистување. Удобните рачки со силиконски зафат Останете кул на шпоретот. Рерна безбедна на 400 степени Фаренхајт. Калено стакло капаци. Користете најлон, обложени или дрвени прибор. Се препорачува миење на рацете за овој сет за прибор за готвење на алуминиум. Гответе на гас, електрични или керамички собози. Целосна 10-годишна гаранција.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката