Trends International NHL Edmonton Oilers Wall Calendar & Pushpins

Trends International NHL Edmonton Oilers Wall Calendar & Pushpins

DEN 0.33

Достапност

Вашиот распоред никогаш нема да биде на тенок мраз со овој календар на NHL Edmonton NHL Edmonton Oilers на вашиот тим. Одликувајќи се со блескави фотографии на хокејските starsвезди на тимот на НХЛ, овој календар е сигурен дека ќе ве подготви да го преземете лизгалиштето на животот во текот на целата година! Date Works 16 -месечни календари на wallидови имаат календарска страница за секој месец од 2023 година, како и последните четири месеци од 2022 година. Секоја месечна календар се шири одлики доволно простор за да се одбележат важни датуми или да се запишат белешки за потсетување - правејќи ги совршени за да останат организирани и Продуктивно цела година. 2022-2023 Календарите прават одличен подарок за секој на вашата листа! Trends International 2023 NHL Edmonton Oilers (двојазичен француски) Wallиден календар и Pushpins : Овој 2023 NHL Edmonton Oilers Wall Calendar & Pushpin Bunder има месечни страници за јануари до декември 2023 година, како и последните 4 месеци од 2022 година. на премиум хартија. Користете ги чистите, тркалезни глави (30-пакувања) за да го закачите вашиот календар од 2023 година на wallид, плута од табла или билтени дома, училиште или канцеларија за да ги пратите важните датуми и да останете организирани цела година. Јазик : Англиски/француски. Совршена големина - димензиите на календарот се 12 '' x 12 ''.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката