Без граници тренери јакна

Без граници тренери јакна

DEN 1.33

Достапност

Оваа машка јакна за тренери од без граници има постава за мрежи за да ве одржи ладно под притисок и има целосно затворање на предното копче за да можете да ја поставите над врвот на вашиот тим. Збир на еластични манжетни даваат лесно вклопување, додека страничните џебови помагаат да се задржат најважните работи безбедни кога сте во движење. Зашилена широка јака. Долги ракави. Затворање на целосното копче. Странични џебови. Еластични манжетни. Постава за мрежи. 100% полиестер. Машинско миење ладно, измијте со слични бои или одделно, само белило што не е хлор кога е потребно, да се намали суво ниско, ладно железо доколку е потребно. Направено во Јордан.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката