Трговска марка ликовна уметност „Свадба бакнеж“ платно уметност од студиото МекНил

Трговска марка ликовна уметност „Свадба бакнеж“ платно уметност од студиото МекНил

DEN 719.84

Достапност

Уметник : Студијата Mac Neil Studio Subject : People Style : Modern & Modern и современа производ Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има невеста и младоженец што се бакнува пред заоблена врата. Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студиото МекНил „Свадба бакнеж“ платно уметност.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката