Miaенски Carat Carat T.G.W. Крв-пресек ЦН Руби и Карат Т.В. Дијамант со круша и кругови со дијаманти 14KT со две тони злато ветување за бесконечен прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Крв-пресек ЦН Руби и Карат Т.В. Дијамант со круша и кругови со дијаманти 14KT со две тони злато

DEN 1.33

Достапност

Ветете her живот исполнет со радост со овој шармантен миабела рубин и дијамантски ветувачки прстен за бесконечност. Изработено во бујно дво-тон злато, овој раскошен прстен се одликува со круша, сет на рубин скапоцен камен (5х4мм) во центарот со две дијаманти со селекција на круши, поставени од прсти поставени на страните и 24 кружни, микро- Поставете дијаманти (G-H-I, Si) лизгајќи на половина пат надолу по групата. Полиран на брилијантен сјај, овој безвременски прстен ќе ја натера да верува во моќта на loveубовта и лојалноста. Изработено во 14-тон-тон злато. 3/8 CT T.G.W. ЦН Руби. CN Ruby Cut : круша. Поставување на CN Ruby : поставена од prong. Големина на CN Ruby : 5x4mm. 1/5 CT T.W. Дијамант. Дијамант сечење : круша и круг. Поставување на дијаманти : Prong и Micro-Set. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : S-I. Бенд со : 1,7мм. Ветувајте прстен за бесконечност. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката