Сет за постелнини за деца - свиленкаста мека цврста микрофибер чаршафи, хипоалергичен, ладно и дишење - вклучува вграден лист 28 x52

Сет за постелнини за деца - свиленкаста мека цврста микрофибер чаршафи, хипоалергичен, ладно и дишење - вклучува вграден лист

DEN 239.20

Достапност

Длабок џеб со 3 парчиња столб за столбови, поставени џебни чаршафи, се вклопуваат во длабоки џеб 8 инчи и 10 инчи душеци. Овие се одлични за користење со мемориски пена душеци или влошки за душеци! Еластична еластична низ целиот лист обезбедува тесна, безбедна вклопување што нема да се вози нагоре или да се движи наоколу во средината на ноќта, да остане мазна, да се забива и да се грие и брчки и брчки Бесплатно.Сопнес што го надминува Котонто го постигнува крајното чувство на удобност, ние користиме мешавина од микрофибер што е помека од просечниот органски памук, како и египетскиот памук што се наоѓа во нормални чаршафи, постелнина и постелнини. Посвети листовите се чувствуваат како свила да ја допираат вашата кожа и да останат постојано удобни, обезбедувајќи ви ладно и дишено искуство за спиење во текот на целата година. Лесно за да се одржи миењето на машината со ладна вода и да се сува суво на тивок. Нашиот сет за покривање на Duvet е смалување, избледено, отпорни на дамки, како и без брчки. Големина на дете - сет од 3 парчиња вклучува 1 дополнителен длабок џеб поставен лист, 1 рамен лист и 1 кутија со перница со големина на дете. Длабокиот џеб вграден лим мерки и се вклопува во душеци длабоко 8-10 инчи. Мерки со рамен лим. Мерка за перници со големина на мали деца . Опремената постелнина во хотел е ткаен од највисок квалитет на микрофибер материјал, двојно четкан од двете страни за крајна мекост и удобност . Нашиот прекрасен избор на живописни бои нема да избледи по миењето и деталите за класичните ленти се деталите за лентата Прекрасен, елегантен начин за ажурирање на вашата спална соба . машината што се мие во ладна вода и да се сува суво на ниско ниво. Избледи, дамка, смалување и отпорна на брчки. Нашите чаршафи се без брчки без неопходно пеглање, како и хипоалергичен и отпорен на прашина.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката