Трговска марка ликовна уметност „лалиња и дафодили“ платно уметност од anоан Портер

Трговска марка ликовна уметност „лалиња и дафодили“ платно уметност од anоан Портер

DEN 2601.60

Достапност

Уметник : anоан Портсубјект : Флоралстил : Модерен прободен вид на средниот век : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има виолетови и жолти дафодили на темна позадина. Како цветен сликар, anоан Портер претпочита да работи од свежи цвеќиња отколку од фотографии. Кога ќе започне слика, anоан замислува мало ветре нежно да ги придвижува педалите; Потоа се обидува да го фати тоа движење во нејзиниот состав. Користејќи многу слоеви на боја, намерата на anоан е да го пренесе деликатното чувство на цвеќињата, како и нивното богатство на боја. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Anоан Портер 'лалиња и дафодилис' платно уметност.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката