Тешки бонбони Гламофлауг Тешки прикривач, ултра светлина

Тешки бонбони Гламофлауг Тешки прикривач, ултра светлина

DEN 3.33

Достапност

Concealer Glamoflauge е тешка, мултиузална прикривач што обезбедува крајна покриеност. Оваа високо пигментирана, долга формула за носење создава исклучително беспрекорно платно. Покријте сè, од пеги, до флеки, до темни кругови. Формулата е толку пигментирана што можете дури и целосно да ги покриете тетоважите! Крем прикривачот доаѓа со молив со сенка што може да се искористи за прецизно да го прикаже местото што го скриете за да спречите измама. Сега е достапно во 15 нијанси, користете го прикривачот за да прикриете недостатоци или да ги истакнете и контурирате. Кремастата формула е мешавина и природно и беспрекорно се меша во кожата за невидливо покритие. Пар со вашата сенка на фондацијата Glamoflauge за беспрекорна, природна мат финиш која трае цел ден. За зголемено покривање на абење и безброј, испечете го вашиот прикривач со чиста завист, печете, осветли и поставете лабава прашок за печење банана. Цврсти бонбони Гламофлауг Коректор за покривање со молив со прикривање : Цврсто слабост на слатки, е високо пигментирана, долга формула за носење. Овозможува целосна покриеност. Цврстиот слабост на слабост, доаѓа со молив со сенка. Формулата беспрекорно се меша во кожата. Цврста светлина за слатки е погоден за употреба на темни кругови, флеки, пеги и тетоважи. Малата големина го олеснува земањето со вас каде и да одите. Убаво оди со вашата друга козметика како сенката за очи, маскара и кармин. Изберете од бои : фер, светло, средно светло, средно топло, тен, ултра светлина.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката