Хадсон Арлин Геометриски Бушава Површина Килим, Слонова Коска Сива, 5' 5' Плоштад

Хадсон Арлин Геометриски Бушава Површина Килим, Слонова Коска Сива, 5' 5' Плоштад

DEN 0.33

Достапност

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата На Килими Хадсон Шаг Лесна Нега Бушава Овој луксузен Хадсон Шаг Од Сафавиех прикажува класични дизајни на плочки поставени во дебел, кадифен куп. Кул обрасци на плочки во форма на кромид се протегаат низ бујниот куп слонова коска на оваа современа обликувана покривка на подот. Идеално стилизиран за да додаде утешни текстури во урбаниот или мод декор со издржливи предива за лесна нега што ќе стојат високи дури и во области за живеење со голем сообраќај. Елегантно дизајниран, секој килим обезбедува удобност и луксуз за да го надополни вашиот стил. Издржлива конструкција, овие килими се совршен додаток во вашиот дом за шик надградба. Боја : Слонова Коска/Сива. Големина : 5' х 5 ' Плоштад. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 2 инчи. 100% Полипропилен. Подлогата содржи јута и латекс, подлога за тепих (се продава одделно) препорачана да помогне да се спречи менување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката