Кингстон Месинг КАТ ГУРМАНСКИ Отстранување На Ѓубрето Копче За Прекинувач За Воздух, Четкан Никел

Кингстон Месинг КАТ ГУРМАНСКИ Отстранување На Ѓубрето Копче За Прекинувач За Воздух, Четкан Никел

DEN 559.84

Достапност

Копчето за отстранување на воздухот од гурманите е пригоден начин за завршување на работата околу кујнскиот мијалник. Копчето, кое може да се монтира на мијалникот или на масата, се поврзува со црево кое го фрла воздухот активирајќи го отстранувањето. Копчето е достапно во различни завршетоци (Хром, месинг, бронза, никел) за да ја надополни завршницата на вашата славина и/или околниот декор. Изработени од цврст месинг и абс материјал. 1-11/32" О. д. опашка. Големина на копчето : (Л)1-7/8" х (Ш)1-7/8" х (Ж) 7/16". Вкупна висина : 2-7/8". Продаден како замена на вашиот постоечки прекинувач за воздух на сите единици со врска со воздушно црево од 1/4 инчи. Безбеден прекинувач за воздух со низок профил за ракување со отстранување на ѓубрето. Може да се инсталира со повеќето веќе постоечки модули за напојување. Вклучува пластично црево од 39-3/8 инчи. Завршница отпорна на корозија.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката