Ove Decors Tampa In. L in. W in. H агол комплет за туширање со пивот без рамка за туширање во црна и тава за туширање

Ove Decors Tampa In. L in. W in. H агол комплет за туширање со пивот без рамка за туширање во црна и тава за туширање

DEN 2.33

Достапност

Тушичка врата со база и полици. Ove Decors бесконечни 60 in. Tampa Framestless Hinge Thourse Door Set има фиксен систем за шарки на панелот, нудејќи изглед на индустриски инспириран изглед што ќе го надополни секој простор. Доаѓа со преголем хардвер со врвен квалитет, комплетен со црна завршница, и вклучува широк фиксен панел од 24 инчи, панел со широки врата од 24 инчи, широка панел со ширина од 8 инчи, широк страничен панел од 31 инчен, идеален за А. Инсталација на агол. Сите панели се направени од премија 8мм (5/16 ”) дебело овластено стакло. 60x34x2 3/4 ин. Вклучена база за туширање. Базата за туширање е изработена од премија засилен со акрилик со фиберглас. Белата акрилна база против лизгање е цврста и лесна за чистење, совршено одговара на вашите потребни димензии. Вклучени се три аголни полици. Погодните полици на аголот го прават миењето едноставно со одржување на вашите производи во должина на рацете во секое време. 60 in. Ширина x 34 in. Длабочина x 74 3/4 in. Висина, модел : TA23224 K1. Рамка за реверзибилна инсталација на вратите со вграден магнет на вратата за безбеден и тесен близу. Нема повеќе протекувања, нема повеќе влажни подови . Премиум заштитното стакло обложување го олеснува чистењето и заштитувањето од ѓубриво од сапун и вар. Сертифициран од Советот за сертификација на застаклување на безбедност (SGCC). Технологија Metal Guardã Â 0 - Премиум заштитна метална обвивка за да го задржите вашиот хардвер сјаен за наредните години . Вклучена е преголема рачка во хромирана завршница. 5-годишна гаранција на стаклени панели и 1 година гаранција на хардвер . Користете ја алатката за конфигуратор за туширање Ove за да го прилагодите и изградите вашиот туш за соништа за вашиот уникатен простор. Прегледајте го упатството за упатства PDF за детални димензии на производот за да се осигурате дека комплетот за туширање е правилен за мерењата на вашата бања.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката