Трговска марка ликовна уметност „Бејхаи парк“ платно уметност од Филип Хугонард

Трговска марка ликовна уметност „Бејхаи парк“ платно уметност од Филип Хугонард

DEN 0.67

Достапност

Уметник : Филип Хугонардсбук : Пејзажцил : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има светло жолт брод на водата што ја опкружува бујната градини на паркот Бејхаи.Гикле (eeи-Клеј) е напреден процес на печатење За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Филип Хугонард „Бејхаи парк“ платно уметност.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката