Современи моменти бебе момчиња џогер пантомана овес Хедер, 1-пакет, големини 0- месеци

Современи моменти бебе момчиња џогер пантомана овес Хедер, 1-пакет, големини 0- месеци

DEN 1.33

Достапност

Секоја од нашите панталони се прават со мек памук, нежна и удобна ткаенина која е совршена за новороденчиња, бебиња и мали деца. Ние користиме Стандард 100 според ОЕКО-Текс сертификација на производи тестирани во независна лабораторија против список со повеќе од 400 штетни материи, вклучително и PFA. Оваа ставка е лесна, бидејќи машината може да се мие и машината што може да се суши за ваша погодност. Дајте му на ова бебе панто како внимателен и практичен подарок за туш за бебиња. Овој пакет вклучува еден пар панталони за бебиња од овесна каша. Современи моменти од панталони за момче Гербер, 1 -пакет, НБ - 12м. Вклучува еден пар панталони. Се одликува со прекрасна, мека ткаенина што е нежна на кожата на вашето малечко. Се одликува со нежна еластична лента за половината за целодневна удобност и лесно вклучување. Овесна каша од Хедер. Овес Хедер. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #16.HIN.94317 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 97% памук 3% спандекс. Машинско миење / сушење суво. Увезени.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката