Птици Окото со пареа замрзнат мешан зеленчук, Оз

Птици Окото со пареа замрзнат мешан зеленчук, Оз

DEN 95.68

Достапност

Птици за очи на очи, мешан зеленчук, му даваат на вашето семејство вкусно сад со зеленчук со помалку работа. Флеш замрзнат за свеж вкус, овие мешани зеленчуци содржат пченка, моркови, зелен грав и грашок за класична мешавина од зеленчук. Овие замрзнати мешани зеленчуци се направени без вештачки вкусови, бои или конзерванси за да ви ги дадат само најдобрите. Уживајте во растителниот зеленчук како лесна страна или додајте ги во тепсија. Подготовката е лесна; Само микробранови го замрзнатиот зеленчук во торбата до 10 минути или варете го на шпоретот за помалку од 15 минути. Чувајте ја семејството со големина од 19 унца во замрзнувачот сè додека не сте подготвени да ја готвите. Добро е да се јаде зеленчук, така што окото на птиците го прави зеленчукот добар за јадење. Една торба од 19 мл птици за очи на очи, мешан зеленчук замрзнат зеленчук. Лесно да се подготви замрзнат мешан зеленчук. Мешаните зеленчуци содржат пченка, моркови, зелен грав и грашок за разноврсна мешавина од зеленчук. Пареавиот зеленчук се прави без вештачки вкусови, бои или конзерванси. Микробранова во торбата или топлина на шпоретот.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката