Трговска марка уметност двојно свет платно уметност од Филип Саин-лауд

Трговска марка уметност двојно свет платно уметност од Филип Саин-лауд

DEN 1.00

Достапност

Подготвени за Hanghigh квалитетно достапно во различни големини, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има облачен ден над езерото. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката