Пластичен амблем на Универзитетот во Мисисипи

Пластичен амблем на Универзитетот во Мисисипи

DEN 1.00

Достапност

Лесна конструкција. Врежани детали со трајно позлата со хром. УВ заштитен така што ќе трае онолку долго колку што сакате. Се одликува со автомобилска лента од 3М. Лесно е да се отстрани без да се оштети вашето возило. Може да се примени на кое било возило или на друга тврда површина. 3М автомобилска лента вклучена во амблемот. Може да се отстрани без да се оштети бојата или површината. Амблемот е приближно 4-инчи за 3-инчи. 9 унца, 100 % најлон лице. Рециклирана поддршка за винил за издржлив и подолг производ. Машината направена и зафатена во САД. Поддршка на не-лизгање со серодни граници за додадена издржливост. Машина за перење; Вакуумот редовно и забележете чист за секое лесно и брзо чисто. Официјално лиценциран и печатен хромојет во вистински тимски бои за живописна, трајна боја.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката