Трговска марка ликовна уметност „соседство ПАЛС МЕДЕРА ИВБ“ платно уметност од Фарида Заман

Трговска марка ликовна уметност „соседство ПАЛС МЕДЕРА ИВБ“ платно уметност од Фарида Заман

DEN 2601.60

Достапност

Уметник : Фарида Замансубјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има портокалови и зелени обрасци на природа над бела позадина. Истакнати бои : бело, тен, црна, сива, портокалова, жолта, кафеава портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Портокалови и зелени модели на природа над бела позадина.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката