Капче за безбол на Универзитетот во Сиракуза Портокалова црна

Капче за безбол на Универзитетот во Сиракуза Портокалова црна

DEN 319.52

Достапност

Удри во улиците во забавен стил со Капа на Универзитетот во Сиракуза Оринџ Блек Бејзбол. Се одликува со името на тимот и логото извезено од предната и страната. Големина за најмногу да се вклопи, ова капаче NCAA е погодно за да се носат на игри или други обични прилики. Мекиот и затегнувачки материјал нуди удобно вклопување, додека долгата предна сметка помага да го задржите сонцето надвор од очите додека работите или играте. Забавен подарок за навивачите, оваа капа доаѓа во други тимски дизајни (продадени одделно). Капа на Универзитетот во Сиракуза Портокалова црна бејзбол тим : Официјално лиценцирана капа за бејзбол во Сиракуза. Облека NCAA со подигната вез на предната страна. Прилагодлива облека за глава. Една големина најмногу одговара. Спортско капаче со лента за Snapback. Прави забавен подарок за фановите. Исто така, достапно во други дизајни на тимот (продадено одделно).


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката