Климарното светло од страна на Cuddl Duds, женски и женски плус истегнат микрофибер базен слој нозе

Климарното светло од страна на Cuddl Duds, женски и женски плус истегнат микрофибер базен слој нозе

DEN 287.84

Достапност

Чувајте удобно и топло кога ќе ја прошетате дневната прошетка или вежбате на отворено со овие климатики од страна на Cuddl Duds жени и жени плус хеланки за долна облека од микрофибер. Носете ги под панталоните за дополнителна заштита од студот. Овие хеланки за истегнување се направени со супер-мек микрофибер што обезбедува истегнување за супериорно вклопување и удобност, овозможувајќи ви да се движите, да шетате и да трчате како што сакате. Тие се специјално дизајнирани да ја намалат влагата, ве одржуваат суви и удобни во текот на денот. Овие топли хеланки се лесни за лесни можности за положување. Нивниот тенок дизајн ги прави лесни за носење под фармерки, џемпери, снежни панталони и многу повеќе. Достапно во повеќе димензии, има пар на климари од Cuddl Duds жени и жени плус микрофибер за долна облека за сите. Микрофибер нозе. Мекиот микрофибер има истегнување за супериорно вклопување и удобност. Влакната влага далеку, ве одржува суво и удобно во текот на денот. Лесен за лесно распоредување на положба. 86,00% полиестер, 14,00% спандекс. Појавување на врвот со долг ракав, исто така, достапен за опции за мешавина и натпревар (продаден одделно). Достапно во XS, S, M, L, XL, 2 XL и XXL. Достапно во црна, црна/сива лента, гранитна сива, виолетова и бела боја.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката