Трговска марка ликовна уметност „Месечината зајдисонце“ платно уметност од Крис Мојер

Трговска марка ликовна уметност „Месечината зајдисонце“ платно уметност од Крис Мојер

DEN 1.00

Достапност

Уметник : Крис Мојерсјубјект : Пејзаж-апелатива : Тип на крајбрежје Производ : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портокалова и сина крајбрежна пејзаж. Јас сум страствен пејзаж и фотограф со долга изложеност кој живее во прекрасна Јужна Калифорнија. Јас снимам дигитални фотографии скоро 10 години, но само се посветив на уметноста во текот на последната 2. Имам интензивна loveубов кон океанот и се специјализирам за снимање моркови и пејзажи со долга изложеност. Го наоѓам мојот Зен со тоа што сум на брегот пред да изгрее сонцето и да ја поставам мојата опрема да биде подготвена кога денот ќе почне да свети. Уживам да го гледам морето оживува со магијата на првите зраци на Сонцето на светлината и гледајќи како небото се осветлува со бои што се наоѓаат само во овие времиња. Ниту еден два дена не е ист што ме одржува неуморно да ловам за следната одлична слика. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Портокал и сина крајбрежна пејзаж.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката