Современи моменти од гербер девојче со ребрести долги ракави фустани и пелена за покривање на облека, парче, големини 0 3- месеци

Современи моменти од гербер девојче со ребрести долги ракави фустани и пелена за покривање на облека, парче, големини 0 3- месеци

DEN 2.33

Достапност

Современите моменти комбинираат современ стил со нежни ткаенини за да му обезбедат на вашето малечко со слатки, удобни дизајни за секој ден! Секое парче во овој сет во изработена со супер мека ткаенина од памук, која е нежно на чувствителна кожа, како и лесно да се грижи. Имавме најважни работи независно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, за да не мора да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе. Овој пакет вклучува еден фустан со долг ракав со капакот на пелена во бело со цветни принт. Современи моменти од гербер девојче со ребрести фустани и пелена за покривање на облека, 2 -парчиња (0/3m - 24m). Вклучува еден фустан со долг ракав и една обвивка за пелена. Направено со супер мека, топол ланец на ребра ткаенина што е лесна и нежна на чувствителна кожа. Облека се одликува со долги ракави, дизајн на стилот на империја, јака од важен дизајн и лесен дизајн/исклучен дизајн. Бело со многу повеќебојни цветни принт. Покривот на пелена има нежна еластична лента за половината за удобност и погодност. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX® #08.HIN.60591 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : Ребра на ланец : 58% памук 39% поли 3% спандекс. Машинско миење / сушење суво. Увезени.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката