Трговска марка ликовна уметност сини води платно уметност од Мишел Калкинс

Трговска марка ликовна уметност сини води платно уметност од Мишел Калкинс

DEN 0.33

Достапност

Ова подготвено, уметничко дело завиткано од галерија, има апстрактни ленти со бои.giclee (Jee-clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Сини води“ платно уметност од Мишел Калкинс : Уметничка : Мишел Калкинс. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката