Мармонт Хил Шетан бас Вистински од Двајт Хванг Рамка за печатење на сликарство

Мармонт Хил Шетан бас Вистински од Двајт Хванг Рамка за печатење на сликарство

DEN 2601.60

Достапност

Овој Мармонт Хил "Шарени бас Вистински " од Двајт Хванг Рамување на сликарството ќе направи убав додаток на вашиот дом. „Мармонт Хил“ „Шарен бас Вистински“ од Двајт Хванг Рамка за печатење на сликарство : врвен квалитет на giclee на архивска хартија со висока резолуција. Уметнички дела од Двајт Хванг. Професионално врамени и монтирани. Висококвалитетна издржлива рамка што не се во борба. Пристигнува подготвени да висат. Уметнички потпис на предната страна. Gyotaku е јапонска уметност за печатење риби, создадена во раните 1800 -ти со употреба на хартија од ориз и природни бери мастила за зачувување на точни големини на ценети улоги. Грубите беа искористени за да се докажат овие записи бидејќи ова беше време пред фотографирање во таа област. Луѓето би се натпреварувале едни со други и им требаше на некој начин да ги снимаат рибите, како и да ја почитуваат самата риба. Првото печатење беше направено со само една боја само за да се докаже големината и видовите, но во одреден момент еволуираше во повеќе бои за да се донесе поветово пренесување на темата. Оваа уметничка форма ги репродуцира точните карактеристики и карактеристики на рибите.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката