Трговска марка уметност Хамбург-Австралија, 1889 Canvas wallидна уметност

Трговска марка уметност Хамбург-Австралија, 1889 Canvas wallидна уметност

DEN 478.40

Достапност

Подготвени за презентација без обесено, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, има постер за рекламирање за Хамбург-Австралија со едриличарски брод, Гикли (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката