2. КТ овална форма виолетова аметист и кубна цирконија прстен во сребро сребро

2. КТ овална форма виолетова аметист и кубна цирконија прстен во сребро сребро

DEN 399.84

Достапност

Покажете го вашиот стил со овој сребрен сребро 2,25 CT вкупна тежина на аметист со три-камен прстен. Овој природен прстен за аметист е исправен за посебни прилики или во секое време сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Зачудувачкиот виолетова аметист е theвезда на овој сребрен прстен. Во центарот на овој класичен прстен е овална форма природен аметист кој е нагласен со деликатна кубна цирконија. Овој женски сребрен сребрен три-камен прстен е обележан со 925 за да се обезбеди автентичност. Овој прстен доаѓа со кутија за подароци за потпис и прави прекрасен подарок. 2,25 КТ овална форма Виолетова аметист и кубна цирконија прстен во стерлинг сребро 2,25ct вкупна тежина аметист. Овална форма природен аметист. Коктел прстен во 925 Стерлинг сребро. Виолетова боја аметист. Февруари роден камен. Аметист е 10 x 8mm со поставување страничен камен. Вклучува кутија за подароци за потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката