Енергетска стоп Предна и задна замена на сопирачките за замена и комплетот за ротор, кој се вклопува во пилотот на Хонда

Енергетска стоп Предна и задна замена на сопирачките за замена и комплетот за ротор, кој се вклопува во пилотот на Хонда

DEN 4413.60

Достапност

Подлогата за сопирачките за замена на акциите Z17, роторот и хардверскиот комплет е буџетската замена на залихите за вашето дневно возило. Комплетот вклучува ротори за замена на стилот на ОЕ (оригинална опрема) кои се 100% мелници избалансирани и прецизно изработени за да одговараат на вашето специфично возило. Влошките се карактеризираат со керамичка формула без прашина и бучава, која се потврдува преку тестови од 3 партии во САД за да ги одржите вашите тркала чисти и да изгледаат добро. Ако сакате да ги вратите оригиналните перформанси на сопирањето на вашето возило со лесна замена, не гледајте повеќе. Кажете здраво на мазна, тивка патување со замена на акции Z17. Енергетска стоп предната и задната замена на сопирачката за замена и комплетот за ротор KOE2303. Z17 Еволуција на керамички сопирачки со сопирачки со јаглеродни влакна со ниска прашина. Роторите користат G3000 леања и се балансирани од 100% мелница за перформанси и безбедност на акции. Ги вклучува сите хардвер неопходни за целосна инсталација. Fits : Honda Pilot 2008-2003.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката