Современи моменти од Гербер Бебе и Девојки девојки Тенк и шорцеви, 2-парчиња, големини 12м-5Т

Современи моменти од Гербер Бебе и Девојки девојки Тенк и шорцеви, 2-парчиња, големини 12м-5Т

DEN 1.33

Достапност

Современите моменти од Гербер носи модерен бутик стил и софистицираност во гардеробата на вашето малечко со овој резервоар со 2 парчиња и шорцеви. Изработена во супер-мека плетена и дизајнирана за полесни промени и целодневна удобност, овој симпатичен сет на облека е без напор избор за ден на игра. Независно сертифициран со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, така што не треба да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе, овој резервоар и шорцеви е тотална победа! Материјал : 50% акрилик/50% вискоза. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Комплетот вклучува : ТОП ТОП И ШОРТИ. Карактеристики на резервоарот : опуштено вклопување; директно деколте; стајлинг на пуловер; без ракави; измамено полите; меко плетено; Достапно во отпечатоци и цврсти материи. Карактеристики на шорцеви : опуштено вклопување; влечење на стајлинг; Ребреста еластична лента за половината со декоративен акцент на лак; две странични џебови; ребрести полите; Супер-меко плетено; Достапно во отпечатоци и цврсти материи. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #SH020 165998 TESTEX. Девојки за бебиња и мали деца, резервоар и шорцеви поставени од модерни моменти од Гербер.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката