Униројал Тигар Шепа ГТЗ Цела Сезона Цела сезона 235 35ЗР19 XL 91Y Гума

Униројал Тигар Шепа ГТЗ Цела Сезона Цела сезона 235 35ЗР19 XL 91Y Гума

DEN 2.67

Достапност

ТИГАР Шепа ГТЗ Цела сезона 2тигар Шепа ГТЗ Цела сезона 2 е гума со ултра високи перформанси, цела сезона која нуди долготраен живот на газење за секојдневните возачи.ТИГАР Шепа ГТЗ Цела сезона 2 е ултра високи перформанси на Униројал цела сезона гума наменета за возачите на спортски автомобили, спортски купеа и седани за изведба. Тие се сигурни и имаат технологија со високи перформанси во комбинација со способноста за сите сезони.ТИГАР Шепа ГТЗ Цела сезона 2 користи оптимизирано соединение за сите сезони обликувано во симетрична шема за избалансирано абење и лесна шема на ротација. Компјутерски фазен и оптимизиран дизајн на шарите за ултра високи перформанси и тивко удобно возење.Цврстото централно ребро обезбедува постојан контакт од гума до пат за позитивно чувство во центарот и одговорно ракување.ТИГАР Шепа ГТЗ има четири широки, периферни жлебови и странични засеци ја канализираат водата подалеку од контактната лепенка за да се спротивстават на хидропланирањето, а независните блокови на рамената и средните ребра создаваат гризечки рабови за да помогнат во влечењето во лизгави услови. Долготраен Животен Век. Дизајниран Да Ви Овозможи Самоуверено Возење. Гума Со Ултра Високи Перформанси Дизајнирана За Тивко Удобно Возење. Поддржана Од Гаранција Од 50.000 Милји.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката