Плажа Куќа Ник Затворен Надворешен Простор Килим Аква Крем, 4'6'

Плажа Куќа Ник Затворен Надворешен Простор Килим Аква Крем, 4'6'

DEN 2.33

Достапност

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекција На Теписи За Куќа на плажа Затворен Надворешен Тепих Куќа на Плажа внатрешни надворешни килими донесете паметен внатрешен дизајн во дворот, тремот и палубата во дворот. Овие надворешни теписи за внатрешен двор се направени со употреба на предива за лесна нега за крајна отпорност на дамки, мувла и мувла и избледување од сонцето. Од прометни области во затворени простории до простори за одмор надвор, Килимите на Куќата на Плажа стојат убаво сезона по сезона. Моќта Се Наѕираше Во Украина . Висина на купот : 0.20 во. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање . 100% Полипропилен . Отпорен на вода што го прави совршен за надворешна употреба . Додатоци во животниот стил слики не се вклучени . Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот . Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно . Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат . Достапно во повеќе бои и големини . За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката

Бринли Ко.
  • Новак

Бринли Ко.

DEN 2.33

Иконска силуета со модерен пресврт Хазел од Бринли Ко Ги погодува сите вистински акорди со својот забел