Нова 96-Серво Волан пумпа одговара 2003-Форд

Нова 96-Серво Волан пумпа одговара 2003-Форд

DEN 143.84

Достапност

Градејќи се на децениско искуство користејќи обратен инженеринг за повторно производство на производи за серво волан, инженерите НА КАРДОН прецизно ги дизајнираа и тестираа Нашите Кардонски Нови Пумпи за Серво Волан за да се вклопат и да функционираат како оригиналот. Секоја единица е испорачана со премиум заптивки и резервоари со висока температура за лесна инсталација и сигурност на која може да сметате. Апликација За Возило : Форд Фокус 2006-03. 100% компјутерско тестирање на оптоварување обезбедува оптимални перформанси и издржливост со вклучување на параметри од реалниот свет за време на циклусот на тестирање. Произведени со премиум одделение, високотемпературни заптивки за дополнителна издржливост под сите услови на возење. Прецизното усогласување на черупката спречува предвремено абење на вратилото и заптивката, значително намалувајќи ја бучавата и вибрациите. Единиците се снабдуваат со резервоар и капаче (кога е применливо) за да се намали времето на инсталација и да се спречи контаминација од заробени остатоци. Ое Референца : 3 S4 Z3 A674 AA 4 S4 Z3 A674 AA 5 S4 Z3 A674 A. Одговара Изберете : 2005-2006 ФОРД ФОКУС 2003-2004 ФОРД ФОКУС 4 Цил 2.3 L и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката