Дорман Возачот Страна Сонцето Визир Собранието За Специфични Модели Хјундаи, Атлас Греј

Дорман Возачот Страна Сонцето Визир Собранието За Специфични Модели Хјундаи, Атлас Греј

DEN 2.33

Достапност

Оштетен, истрошен или исчезнат штитник за сонце? Овој заменски штитник за сонце одговара на вклопувањето и изгледот на оригиналниот визир за опрема за да се врати удобноста и безбедноста на возилото. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - овој штитник за сонце одговара на вклопувањето и изгледот на оштетениот или злоупотребата на оригиналниот визир за опрема. Издржлива конструкција-изработена од квалитетни материјали за да одговара на целокупниот изглед и издржливоста на оригиналниот дел. Економично решение-нуди оригинален квалитет на опремата по конкурентна цена во споредба со оригиналната опрема. Тестиран квалитет - овој дел претрпе пробно и материјално тестирање за да обезбеди квалитетно вклопување и долг работен век. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Хјундаи санта Фе : 2006, 2007, 2008, 2009.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката