Rubbermaid Комерцијални ST24EPLRD Бранители Биоопасност Чекор Може, Квадрат, Челик, гал, Црвено

Rubbermaid Комерцијални ST24EPLRD Бранители Биоопасност Чекор Може, Квадрат, Челик, гал, Црвено

DEN 1097.28

Достапност

Издржливиот сад за отпад со чекор е направен од силен, тежок, противпожарен челик со години сигурна услуга. Мазните површини лесно се чистат. Чекор-педалата за нозе овозможува работа без раце, оптимизирање на санитарните напори. Капакот има механизам за врзување за заштита на ѕидовите од гребнатини. Винил основен прстен и нелизгачки стапала ги штитат подовите. Лентите за задржување дискретно држат торби за поставување на место и надвор од очите. Плоштад Затворен Чекор-На Контејнер е идеален контејнер за отпад за болници, лекарски ординации и други здравствени установи. Тип на Сад За отпад : Чекор-На; Материјал(И) : Челик; Примена : Општ Отпад; Капацитет( Волумен) : 24 гал. Обединети Бранители На Садови Челични Лименки За Чекор : Чекор сад за отпад со челична конструкција. Челичните нозе имаат најлонски копчиња за заштита на подовите. Цврста пластична облога и механизам за врзување на капакот со шарки со пијано ги штитат ѕидовите и опремата. Издржлива завршница во прав со 30 проценти пост-потрошувачки материјал. Црвено. 24 гал капацитет. Во согласност со прописите НА ОБРА. Ги исполнува стандардите НА ОША. УЛ наведени. Калифорнија Оган Маршал наведени. Фабричките Меѓусебни Системи одобрија пожар-безбедно/само-гаснење.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката