18кт Жолто Злато Слатководен Бел Бисер Женски Накит Ѓердан

18кт Жолто Злато Слатководен Бел Бисер Женски Накит Ѓердан

DEN 2.67

Достапност

Со векови, бисерите се симбол на убавина и чистота. Денес тие се сметаат и за класични и за современи, кои доаѓаат во многу помодерни стилови од традиционалното влакно на бисери на вашата мајка. Слатководните бисери се одгледуваат во специјални бисерни фарми. Мекотелите се одгледуваат додека не станат доволно возрасни за да го прифатат јадрото на бисерната мушка. Преку деликатна хируршка процедура, техничарот ја имплантира мушката, потоа мекотелите се враќаат во водата и се грижат додека се формира бисерот. не сите произведуваат бисер, а не сите произведени бисери се квалитетни. Над 10.000 бисери може да се сортираат пред да се состави 16-инчен единечен прамен од убаво усогласени бисери. Точка : ѓердан. Накит тип : парична казна. Камен форма : компир. Камен : fw бисер. Накит заврши : високо полски. Метална боја : жолта. Метал : злато. Бисерна боја : бела. Должина : 16". Големина : 7-8мм.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката