Планинат а Анџи Рио Дијаманте Јута и Памучен Килим

Планинат а Анџи Рио Дијаманте Јута и Памучен Килим

DEN 3.33

Достапност

Хибридна шема која комбинира геометриски и племенски елементи. Целосно природната јута и памукот се стручно ткаени од вешти ткајачи кои користат традиционални техники за да го создадат овој прекрасен стил. Материјал : 60% јута, 40% памук. Изградба : Рачен плетен. Боја : Црна, Тен. Висина на купот : 0,50 инчи. Поддршка : н/а.килим рампа препорачува. Може да се појават мали варијации на бојата поради уникатните квалитети на природните влакна. Редовно вакуумирајте со вшмукување самоне се препорачува четка за тепање. Избришете ја течноста веднаш со притискање на чиста, необоена крпа во истурањето за да апсорбира што е можно повеќе. Може да забележите чистење користејќи раствор од благ сапун за садови и вода, но тестирајте го растворот во мала, незабележлива област на килимот за да бидете сигурни дека нема промена на бојата.Ако добиете цврста (на пр. чоколадна лента, стопено сирење, повраќање на мачка) на килимот, користете го досадниот раб на ножот за да го изгребете цврстото што е можно повеќе, а потоа следете ги упатствата погоре за истурање течност. Произведено Во Индија.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката