Крејола Воздушно-Сува Глина, Теракота, Лб По Пакување

Крејола Воздушно-Сува Глина, Теракота, Лб По Пакување

DEN 1.33

Достапност

Помазна, пофина и помалку леплива од традиционалната глина; нема потреба од рерна или печка. Лесно омекнува со вода и брзо чисти од рацете и површините. Користете со традиционални техники како што се штипкање, серпентина, плоча, резултат и заварување; направете впечатоци со печат, монистра; вградување пронајдени предмети. Може да се наслика со темпера, акрилик или акварели кога ќе се исуши. Секоја поединечна кофа содржи 2,5 килограми глина,пакет од 4 пакувања, вкупно 10 килограми глина. • Идеална за занаети и училишни проекти, Сувата Глина им овозможува на младите уметници да создаваат скулптури од Теракота без проблеми во печка или рерна. * Одлично за домашна употреба, училишни проекти, училници и уметнички простории • * Бојадисување кога е суво •


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката