Бамбус Јорган Капак Во Собата

Бамбус Јорган Капак Во Собата

DEN 0.67

Достапност

Сон на топол сон! Лесен, луксузен и пред с, ладење, го надополнува секое решение ЗА постелнина СИЈО. Вклучува : 1 навлака за јорган + 2 навлаки за перници. Ве молиме запомнете : во овој момент не можеме да испраќаме производи од бамбус на меѓународно ниво. ЕКСКЛУЗИВНО : СИЈО е бренд за постелнина стручно изработен од иновативни материјали. Нашата мисија и производи ни стекнаа бројни награди и признанија во индустријата. Сега, ние ја носиме истата експертиза и страст за производи за спиење на нашата ексклузивна линија, ДОЗ ОД СИЈО. Одморете се добро знаејќи дека ДОЗ, поддржан од брендот СИЈО, ќе има висококвалитетни, добро изработени и добро цени за да ви помогне да постигнете подобар сон ноќ по ноќ., ОРГАНСКИ БАМБУС и Висок ГСМ : Доз од сијо бамбусовите листови се направени од 100% вискоза добиена од Органски Бамбуси од одржливо управувана фарма за бамбус, која има лесни чувства и својства за дишење. Со 145 грама на метар квадратен (ГСМ), повисоки од повеќето листови од бамбус на пазарот, Листовите Дуз се едни од најтрајните листови на пазарот и сепак нудат крајна мекост и лесна тежина. Броењето на конецот 300 ги прави листовите помазни и помеки од памучните листови со броење на конецот 1000., Путер Мек : Бамбусовите Чаршафи Од Доз имаат сатен ткаење што им дава на чаршафите и навлаките за перници исклучително меко и удобно чувство, а постелнината ќе се завеси тесно до вашата кожа. Луѓето со чувствителна кожа ќе ја ценат мекоста на чаршафите, бидејќи ткаенината произведува помалку триење против кожата за време на спиењето., Ладење : Бамбусовите чаршафи Доз се најдобри за секој што спие топло, се поти во сон или престојува на релативно топла или влажна локација. Ткаенината е многу дише и исто така има својства што ја отстрануваат влагата за да ве одржува суви и удобни цела ноќ., 8 Јамки : нашиот капак за јорган има 8 аголни и странични јамки наместо традиционалните 4 јамки. Запечатете го вашиот утешител лесно со нашиот прекрасен патент. Измијте во ладен, нежен циклус, а потоа исушете го на тивок оган. Отстранете ја постелнината веднаш штом ќе заврши циклусот на сушење за да се намали брчките и избегнувајте да користите топчиња за омекнувач или фен за да спречите предвремено натрупување. Целосно/Кралица 90 "x90". Крал/Кал Кинг 106 "х90".


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката