6061-Т Алуминиум Рамен Бар, 1 4 3 4 48

6061-Т Алуминиум Рамен Бар, 1 4 3 4 48

DEN 367.84

Достапност

6061 е една од најчестите легури на алуминиум во употреба денес. Комбинира обработливост, заварливост и отпорност на корозија во една легура со средна јачина. Може да се користи за сите видови на апликации. 6061 легура е термичка обработка за да се постигне поголема цврстина. 6061-Т6 Рамните Шипки се екструдираат за да произведат димензионални големини. 6061-Т6511 Екструдирани Алуминиум Рамен Бар. Дебелина : 1/4 инчи. Ширина : 3/4 инчи. Должина : 12 Стапки (3 парчиња, долги 48 инчи). Заврши : Неполиран (Мелница).


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката