Безбедност FlexTuff Доцна Натопи Ракавици, Сива, X-Големи, Парови-MPG9688XL

Безбедност FlexTuff Доцна Натопи Ракавици, Сива, X-Големи, Парови-MPG9688XL

DEN 299.84

Достапност

Нашите најпродавани стилови на Флекстуф се произведени на беспрекорни плетени облоги кои се рамно натопени за да ја репродуцираат природната заоблена форма на раката. Како резултат на тоа, работниците имаат корист од помал замор на рацете и поголема продуктивност при извршување на детални задачи на тешки работни места. Серијата Flex Tuff II нуди многу од придобивките од оригиналниот Flex Tuff по пониска цена. Нашите најпродавани стилови на Флекстуф се произведени на беспрекорни плетени облоги кои се рамно натопени за да ја репродуцираат природната заоблена форма на раката. Мемфис Флекстуф Х-Големи Латекс Натопи Ракавици : Премиум латекс обложени стринг ракавици . Тоа му обезбедува на носителот цврст стисок. Текстура дланка. Одлична издржливост.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката