Прстени За Жени Каратно Поставување Ангажман Свадбена Лента 14к Цврст Бел Златен Вистински Дијамант

Прстени За Жени Каратно Поставување Ангажман Свадбена Лента 14к Цврст Бел Златен Вистински Дијамант

DEN 7999.84

Достапност

Овој бенд е 1 карат свршувачка свадбена лента изработена во цврсто бело злато од 14к, ја изразува хармонијата на соединување со деликатна во дизајнот на дијаманти. Постојат 5 камења Белиот Дијамант тежи вкупно 1 карат имајќи боја I-J-K и јасност I2-I3. Во бендот има вкупно 5 камења. Дијамантска лента со антички дизајн со грациозен и стилски изглед. Совршен подарок за некој што го сакате. Овој Дијамантски бенд доаѓа во прекрасно пакување за подароци. Овој 1 Каратен Цврст прстен во тркалезна форма изработен ВО 14к Цврсто Бело Злато, ја изразува хармонијата на соединување со деликатниот дизајн на дијаманти.Прстенот има голем Центар Бел Дијамант брилијантен кружен дијамант. Доживејте ја радоста на љубовта со овој прекрасно дизајниран венчален прстен. Дијамантскиот прстен е помал од она што се појавува на зголемената слика. Сите дијамантски камења што ги користевме на прстенот се без конфликти. ВНАТРЕШНИ СЕРТИФИЦИРАНИ ПРСТЕНИ ЗА ПАСИЈАНС : ние сме специјализирани за изработка на висококвалитетен фин накит. Нашите прстени се направени од 100% Природни, не-третирани, без конфликти дијаманти. Белиот Дијамантски прстен е дизајниран да донесе хармонија во вашата вечна врска.Направете вашиот партнер да се чувствува попосебно на посебен ден со овој прекрасен прстен. Нашите дијамантски прстени се поставени во Цврсто злато кое е целосно ослободено од секаков вид на подобрување. ДИЈАМАНТ КАМЕН ДЕТАЛИ : Центар Камен Бел Дијамант Тежи 1 Карат и вкупно во карат од 1.Белиот Дијамант Е I2-I3, а јасноста Е I2-I3.Во овој прстен има вкупно 5 дијаманти. Без разлика дали станува збор за свршувачка или свадба овој извонредно изработен бел дијамантски прстен ќе го направи денот незаборавен и посебен. 30 ДЕНА ГАРАНЦИЈА ЗА ВРАЌАЊЕ НА ПАРИТЕ : ние нудиме бесплатна испорака и бесплатна услуга за поправка до 30 дена. Доколку не сме задоволни, ние сме среќни да обезбедиме целосна наплата или размена на производот во рок од 30 дена. Нашите веренички прстени со врвен квалитет за жени се дизајнирани да обезбедат задоволство и удобност. Ако сакате да ја прилагодите големината на прстенот, тогаш можете да не контактирате, за повеќе детали, прочитајте ја нашата страница За Испорака и Враќање. БЕСПЛАТНО ПАКУВАЊЕ И 90 ДЕНА ГАРАНЦИЈА : нашите дијамантски веренички прстени со врвен квалитет за жени се направени во САД. Добијте внатрешен сертифициран вистински дијамантски прстен за вашиот партнер и кажете не на евтините лажни дијамантски прстени. Ако малите или акцентните камења или поставката на прстенот се оштетат при нормално абење и гума, ДО 90 дена ЌЕ го поправиме БЕСПЛАТНО. Сепак, по 30 дена услугата е потполно бесплатна, освен трошоците за испорака. Ве молиме проверете ја нашата страница За Испорака и Враќање за повеќе информации.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката