Заштитен знак Ликовна Уметност БЕЗ Здив ТРЕТИ Платнена Уметност Од Ирена Орлов

Заштитен знак Ликовна Уметност БЕЗ Здив ТРЕТИ Платнена Уметност Од Ирена Орлов

DEN 478.40

Достапност

Уметник : Ирена Орловсубјект : Цветен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има бели и црвени цветови во бела позадина. Истакнати Бои : Сива, Бела, Тен Светската Уметничка Група е водечки уметнички издавач лоциран во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме ѕиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како Отпечатоци Од Стариот Свет, Светската Уметничка Група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од Многу Традиционални до високо Современи. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската Уметничка Група има свое Студио за визија за внатрешен дизајн. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. бели и црвени цвеќиња во текот на бела позадина.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката