Примарно Злато Каратно Жолто Злато Рамка Јануари Гранат Пост Обетки

Примарно Злато Каратно Жолто Злато Рамка Јануари Гранат Пост Обетки

DEN 1.00

Достапност

Едноставни, но елегантни, овие обетки од роден камен се совршени за секојдневно носење. Изработени од 14 каратно жолто злато, овие обетки од 4 мм се подобрени со тркалезни скапоцени камења од кружен црвен гранат за привлечен изглед од 0,7 cttw рамки. Обезбедени со затворање по враќањето, овие обетки ќе бидат идеален подарок за оние кои слават роденден во јануари.Метална Тежина : 0,26 Грама Тип на накит : Тип На Фино Обликување : Студгендер : женско затворање : Пост И Туркање Метал : Златно Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Жолти Димензии : 4ммгемстоун Детали : Тип : Гранет Месец На Раѓање : Јануари Боја : Редцут : Фацетед Облик : Тркалезна Големина : 4ммвежина : 0,7 cttwquanty : 2 поставување накит : Безелиевиот Предмет Пристигнува Во бесплатна зелена кутија за подароци Со бел Лак, Совршена За Чување Или Давање Подароци.Земја На Потекло : Индија 14 Каратно Жолто Злато, Пост И Туркање Назад, Гранат, Дијамант.


Декларирани спецификации

Комплементите на стоката